Procesi i zgjerimit, ministrat e BE miratojnë konkluzionet, status kandidat për Bosnjën

Nga A2 CNN
13 Dhjetor 2022, 16:02 | Aktualitet

Këshilli për çështje të përgjithshme i Bashkimit Europian miratoi dhënien e statusit kandidat për Bosnje-Hercegovinën, në një vendim që pritet të konfirmohet në samitin e 15 dhjetorit. Ministrat e BE mbështetën gjithashtu liberalizimin e vizave për Kosovën dhe u bënë thirrje Prishtinës dhe Beogradit të përmbahen nga veprimet që nxisin dhunë.

A2 CNN Livestream

Debat - nga Alba Alishani