Bayern merr kreun e renditjes, bie për të dytën herë Dortmundi

Nga A2 CNN
11 Nëntor 2023, 17:32 | Futboll

Bayern merr kreun e renditjes, bie për të dytën herë

Bayern Munchen ka marrë përkohësisht kreun e renditjes në Bundesliga pas fitores që mori në ndeshjen e radhës në kampionat 4-2 përballë Heidenheim.

Harry Kane tregoi edhe njëherë se është në formë shumë të mirë dhe shënoi edhe dy gola të tjerë në këtë ndeshje.

Në ndeshjen tjetër të rëndësishme të kësaj jave Dortmundi ra në shtëpinë e Stuttgart, ku humbi me rezultatin 2-1, për të qëndruar në vendin e katërt.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi