Sondazh: A duhet të zbatohet leja menstruale në Shqipëri?
  • Po 56%
  • Jo 33%
  • Nuk e di 11%

Bayern turpërohet në Kupë, e eliminon ekipi i kategorisë së tretë

Nga A2 CNN
1 Nëntor 2023, 23:14 | Futboll

Bayern turpërohet në Kupë, e eliminon ekipi i kategorisë

Bayern Munchen është eliminuar nga Kupa e Gjermanisë, pasi u mund në fazën e 1/16-ve nga Saarbrucken, ekip i kategorisë së tretë.

2-1 ishte rezultati i ndeshjes që nxjerr jashtë kampionët në fuqi të Gjermanisë nga trofeu i dytë më i rëndësishëm kombëtar.

Ishte Muller ai i cili zhbllokoi sfidën, duke shënuar golin e vetëm të Bayern në minutën e 16. Ndërsa vendasit gjetën rrugën e rrjetës në minutën e 46, me Sontheimer dhe në minutën e 96, me Gaus.

Ditari A2 CNN