Dhunë në Kategorinë e Parë, humb ndjenjat arbitri i katërt

Nga A2 CNN
11 Nëntor 2023, 18:08 | FutbollNjë tjetër akt dhune është regjistruar këtë të shtunë në futbollin shqiptar, ku është goditur me sende të forta gjyqtari Blerim Ziri.

Incidenti ndodhi në Stadiumin "Loni Papuçiu" gjatë ndeshjes  Apolonia-Vora ku tifozët miq goditën me stol gjyqtarin e katërt të takimit Blerim Ziri, i cili humbi ndjenjat për disa sekonda.

Ai mori ndihmën e parë nga stafi mjekësor dhe pankina e Apolonisë dhe fatmirësisht ndodhet jashtë rrezikut pa dëmtime të mëdha.

Pas këtij incidenti tifozët tentuan të hyjnë në fushë dhe shkatërruan hekurat, por nuk u lejuan nga forcat e policisë, të cilët shoqëruan disa prej tyre.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Loneta Progni