E rrallë në Bundesligë, trajneri humb kontrollin dhe godet sulmuesin e Bayern Munchen

Nga A2 CNN
25 Janar 2024, 17:14 | Futboll

Episodi që tërhoqi më shumë vëmendjen në sfidën Bayern Munchen-Union Berlin ishte përplasja mes trajnerit të miqve, Nenad Bjelica, dhe futbollistit të vendasve, Leroy Sane.

Në minutën e 74-t, pas tensioneve të vazhdueshme gjatë ndeshjes, nervat e tradhtuan teknikun kroat, i cili u konfliktua dhe u përplas fizikisht me Sanen.

Nenad Bjelica goditi futbollistin gjerman dhe menjëherë arbitri e ndëshkoi me karton të kuq. 

A2 CNN Livestream

Ditari nga Bruna Çifligu