Sondazh: Çfarë ju pengon për t'u ushqyer shëndetshëm?
  • Çmimet e larta 67%
  • Mungesa e kohës 22%
  • Mungesë motivimi 0%
  • Lodhja fizike 11%

Interes i madh për duelin me Shqipërinë, shiten 18 mijë bileta

Nga A2 CNN
25 Mars 2024, 17:09 | Futboll

Interes i madh për duelin me Shqipërinë, shiten 18 mijë

Interesi është i jashtëzakonshëm për ndeshje e radhës miqësore të Shqipërisë ndaj Suedisë, edhe pse performanca ndaj Kilit la shumë për të dëshiruar.

Ndonëse në kuadrin e një miqësoreje, stadiumi “Friends Arena” pritet të gumëzhijë sot për 90 minuta.

Sipas shtypit suedez, impianti i cili ka një kapacitet prej 50 mijë vendesh, deri tani janë shitur me shume se 18 mijë bileta dhe një pjesë e konsiderueshme nga tifozët shqiptarë që jetojnë në Suedi apo dhe ata që kanë udhëtuar kilometra për të ndjekur nga afër kombëtaren e tyre.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli