Sondazh: A kujdeseni për datat e skadencës së produkteve ushqimore?
  • Gjithmonë 69%
  • Rrallë 19%
  • Asnjëherë 13%

Juventusi kalon me lehtësi Salernitanën në Kupën e Italisë

Nga A2 CNN
4 Janar 2024, 22:46 | Futboll
Juventusi kalon me lehtësi Salernitanën në Kupën e

Juventusi ka siguruar biletën e çerekfinaleve të Kupës së Italisë pasi ka mundur me rezultatin e thellë 6-1 Salernitanën.

Ndeshja nisi keq për skuadrën e Allegrit pasi pësuan gol të parët, por gjithçka u përmbys shpejt dhe bindshëm. Për bardhezinjtë shënuan Miretti, Cambiaso, Rugani, Vlahovic, Weah dhe një autogol nga Bronn.

Në çerekfinale, Juventusi do të përballet me Frosinonen, e cila bëri surprizën e madhe teksa fitoi me rezultatin e thellë 0-4 në fushën e Napolit.

Çiftet e çerekfinaleve janë Bolonja-Fiorentina, Atalanta-Milan, Lazio-Roma e Juventus-Frosinone.  

 

A2 CNN Livestream

Debat - nga Alba Alishani