Sondazh: Si e gjykoni vendimin, që të përjashtohen policët që kanë përdorur “Sky” apo “Enchrochat”?
  • Të panevojshëm 18%
  • Të drejtë 27%
  • Të vonuar 55%

Lukaku shemb në fund murin e ndërtuar nga Ramadani, Roma përmbys Lecce-n

Nga A2 CNN
5 Nëntor 2023, 19:59 | Futboll

Lukaku shemb në fund murin e ndërtuar nga Ramadani, Roma përmbys

Roma mposhti 2-1 Lecce-n në një ndeshje të vendosur në kohën shtesë me protagonistë belgun Lukaku.

Skuadra, pjesë e së cilës është edhe mesfushori i Kombëtares shqiptare Ylber Ramadani, zhvilloi një ndeshje mjaft të mirë dhe arriti të befasonte Romën e Mourinhos në minutën e 72 me Almqvist.

Avantazhi i miqve ishte në fuqi deri në përfundim të kohës së rregullt. Në minutën e parë të shtesës Azmoun barazoi shifrat me kokë, ndërsa vetëm 3 minuta më pas, takimi u vendos nga Lukaku, i cili realizoi një gol të bukur duke shlyer gabimin e minutës së shtatë, atëherë kur gaboi nga pika e penalltisë.

Më herët në Serie A, Monza fitoi 1-3 në transfertë ndaj Veronës, ndërsa Cagliari fitoi 2-1 ndaj Genoa-s.

Ditari A2 CNN