Sondazh: Sa e rrezikon Shqipërinë përshkallëzimi i konfliktit Iran - Izrael?
  • Shumë 22%
  • Pak 78%
  • Aspak 0%

Pas 3 fitoresh radhazi, Roma ndalet nga Fiorentina

Nga A2 CNN
11 Mars 2024, 00:54 | Futboll

Pas 3 fitoresh radhazi, Roma ndalet nga Fiorentina

Pas 3 fitoreve radhazi, Roma ndal nga Fiorentina në transfertë. Kryeqytetasit barazuan 2-2 me vjollcët në një ndeshje që nisi mes shumë emocionesh dhe përfundoi e tillë.

Që në minutën e 18, Luka Ranieri kaloi në avantazh vendasit ndërsa në pjesën e dytë Haussen vendosi sërish barazpeshën.

Megjithatë Fiorentina nuk u dorëzua dhe në minutën e 69, Madragora riktheu avantazhin. Megjithatë, ekipi i Derosit provoi deri ne fund dhe ne min e 95 vendosi baraspeshën.

Një barazim që ngjit Romë e vendin e pestë, një pikë më shumë se Atalanta. Llogaritë për një vend në Champions sezonin tjetër mbeten të hapura.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli