Sondazh: Sipas jush, brezi më i lumtur është:
  • X (1960-1980) 33%
  • Millenials (1981-1996) 56%
  • Z (1997-2011) 11%
  • Alpha (2012-2025) 0%

Juventus barazon me Atalantën, Gjimshiti dhuron assist

Nga A2 CNN
11 Mars 2024, 00:51 | Futboll
Juventus barazon me Atalantën, Gjimshiti dhuron assist

Juventusi dhe Atalanta nuk shkuan më shumë se një barazim 2-2  në ndeshjen e vlefshme për javën e 28-të në Serinë A.

Bergamaskët e nisën takimin më mirë teksa kaluan në avantazh me Kopmainers në minutën e 35. Kaq mjaftoi për pjesën e parë.

Në të dytën, Zonja e vjetër u zgjua duke përmbysur rezultatin. Fillimisht Cambiaso barazoi shifrat dhe 4 minuta më vonë Milik shpërtheu festën në Torino.

Megjithatë asgjë s’kishte përfunduar me kaq. Protagonist u bë dhe futbollisti shqiptar Berat Gjimshiti që dhuroi një assist për Kupmainers që vendosi sërish barazpeshën në fushë.

Një barazim që zbret Juventusin në vendin e tretë me  58 pikë ndërsa Atalanta qëndron në vendin e pestë e 47 pikë, 4 larg Bolonjës së vendit të katërt.

A2 CNN Livestream

Debat - nga Alba Alishani