Sondazh: Sipas jush, brezi më i lumtur është:
  • X (1960-1980) 33%
  • Millenials (1981-1996) 56%
  • Z (1997-2011) 11%
  • Alpha (2012-2025) 0%

Partizani nuk fal dhe i shënon katër gola Erzenit

Nga A2 CNN
11 Mars 2024, 00:41 | Futboll

Partizani nuk fal dhe i shënon katër gola Erzenit

Partizani nuk fali ndaj Erzenit dhe regjistroi fitoren e dyte radhazi në kampionat. Të kuqtë fituan me rezultatin e pastër 4-0 një ndeshje pa histori dhe  dominimin total nga fillimi deri në fund. 

Rezultati u zhbllokua me një penallti të ekzekutuar saktë nga Tedi Cara. Po në pjesën e parë, Mba la dhe firmën e tij dhe dërgoi ekipin në dhomat e zhveshjes me avantazhin e dyfishtë.

Edhe fraksioni I dytë kishte po të njëjtin histori. David Atanaskoski dhe pas tij Bintsuka mbyllën goleadën e kuqe.

Me këtë fitore, qe mungonte prej 4 muajsh, kryeqytetasit shkojnë në kuotën e 46 pikëve dhe mbeten në zonën e Final 4 ndërsa Erzeni rrezikon dhe me tepër qëndrimin në elitë sezonin tjetër.

A2 CNN Livestream

Debat - nga Alba Alishani