Sondazh: A duhet të zbatohet leja menstruale në Shqipëri?
  • Po 56%
  • Jo 33%
  • Nuk e di 11%

Përfundon ekspertiza mjeko-ligjore, trupi i pajetë i Dwamenas niset sot drejt Ganës

Nga A2 CNN
15 Nëntor 2023, 14:04 | Futboll
Përfundon ekspertiza mjeko-ligjore, trupi i pajetë i Dwamenas niset
Rafael Dwamena

Ekspertiza mjekësore për Rafael Dwamena, i cili humbi jetën pas një ataku kardiak në sfidën Egnatia-Partizani, ka përfunduar, ndërsa tashmë priten vetëm përgjigjet.

Pas kërkesës së familjarëve, trupi i pajetë i sulmuesit është nisur ditën e sotme drejt Ganës, në mënyrë që të varroset në vendlindje.

Kjo kërkesë është respektuar dhe nga Egnatia, me klubin rrogozhinas që pranoi të mos i bënte homazhe të ndjerit pasi kjo ishte dëshira e familjarëve të tij.

Ditari A2 CNN