Real Madridi shkatërron Celta Vigon, Guler shënon golin e parë

Nga A2 CNN
11 Mars 2024, 00:57 | Futboll

Real Madridi shkatërron Celta Vigon, Guler shënon golin e parë

Real Madrid bëri detyrën ndaj Celta Vigos dhe marshon i qetë në krye të La Ligës spanjolle.

Madrilenët fituan 4-0 në “Santiago Bernabeu” në ndeshjen e vlefshme për javën e 28 të elitës së futbollit spanjoll.

Vinicius Junior në minutën e  21 dërgoi topin në rrjetë ndërsa në pjesën e dytë, dy autogola dërguan shifrat në 3-0 në favor të Los Blancos.

Në fund kishte kohë dhe për talentin Guler që në minutën e  94-shënoi golin e parë më fanellën madrilen dhe mbylli goleadën 4-0 të “Los Blancos”.

Më këtë sukses, Real Madrid shkon në kuotën e 69 pikëve,7 larg Girona dhe  8 nga Barcelona e vendit të tretë.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli