Sondazh: A mendoni se është rritur roli i Shqipërisë në politikën ndërkombëtare?
  • Po 54%
  • Jo 46%

Serie A, Bologna barazon në fund ndaj Genoas

Nga A2 CNN
6 Janar 2024, 11:57 | Futboll

Serie A, Bologna barazon në fund ndaj Genoas

Bolonja arriti të marrë një pikë me vlerë ndaj Xhenoas dhe mbetet në vendin e pestë në klasifikimin e Serie A.

Një ndeshje që rezultoi më e vështirë për vendasit të cilët u ndëshkuan që në fillim nga Gudmundson. Miqtë tentuan ta mbanin avantazhin por fati nuk ishte me ata në minutën e 95 Lorenzo De Silvestri dërgoi topin në rrjetë dhe vendosi baraspeshën.

Kaq mjaftoi që dy ekipet të ndanin pikët me njëri tjetrin. Pas këtij takimi, Bolonja mbetet në vendin e pestë me 32 pikë ndërsa Xhenoa në vendin e 12 me 21 pikë.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli