Shorti i Evropianit, Shqipëria në vazon e dytë

Nga A2 CNN
21 Nëntor 2023, 00:11 | Futboll

Shorti i Evropianit, Shqipëria në vazon e dytë

Barazimi ndaj Ishujve Faroe i ka mjaftuar Shqipërisë që të sigurojë vendin e parë në grupin e saj kualifikues, por mbi të gjitha të sigurojë vazon e dytë në shortin e fazës finale të “Euro 2024”.

Vazot do të plotësohen përfundimisht pas sfidave të fundit eliminatore, ku do të zgjidhet edhe dilema se cila mes Kroacisë dhe Uellsit do të shkojë direkt në Europian.

Shorti i Evropianit, Shqipëria në vazon e dytë

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Loneta Progni