Sondazh: A keni pasur raste të abuzimit me të dhënat tuaja personale?
  • Asnjëherë 10%
  • Shpesh 60%
  • Nuk jam në dijeni 30%

Kategoria Superiore! Frenohet Egnatia, Partizani e kap në krye

Nga Erald Kodhelaj
28 Tetor 2023, 19:12 | Futboll

Kategoria Superiore! Frenohet Egnatia, Partizani e kap në krye

Egnatia frenohet në Korçë dhe i jep shansin Partizanit ta arrijë në krye të

kampionatit. Rrogozhinasit barazuan 1 me 1 në fushën e Skënderbeut, pas golit të pësuar në minutën e 14-të të shtesës. Avantazhit të Egnatias me Iskandarli, vendasit iu përgjigjën me Frenklin pas zhvillimeve të një goditje këndi.

Nga ky barazim përfitoi Partizani që mposhti minimalisht Teutën. Goli i Kekos në të 92-ën i dha suksesin të kuqve, që tashmë ngjiten në kuotën e 20 pikëve dhe ndajnë kreun me Egnatian.

Debat - nga Alba Alishani