Sondazh: Çfarë ju pengon për t'u ushqyer shëndetshëm?
  • Çmimet e larta 67%
  • Mungesa e kohës 22%
  • Mungesë motivimi 0%
  • Lodhja fizike 11%

E paimagjinueshme! Donjeta Sadiku siguron normën olimpike Paris 2024

Nga A2 CNN
9 Mars 2024, 16:07 | Sporte të tjera

E paimagjinueshme! Donjeta Sadiku siguron normën olimpike Paris 2024

Donjeta Sadiku i ka sjell normën e parë olimpike në histori të boksi të Kosovës.

Boksierja nga Kosova siguroi kualifikimin në Lojërat Olimpike Paris 2024, pasi sot mundi italianen, Alessia Mesiano, në gjysmëfinalen e kategorisë -60 kg, të turneut botëror kualifikues për LO Paris 2024.

Me katër fitore radhazi, Sadiku siguroi ‘vizën’ për LO PARIS 2024.

Federata e boksit në Kosovë e ka përgëzuar sportisten për këtë super arritje.

“Urime Donjetës për mundin dhe sakrificën e deritashme për ta ndjekur ëndrrën për medalje olimpike së bashku me  trajneren Marjolla Sallauka, urime dhe gjith stafit të FBOXK”, thuhet nw njoftim.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli