Sondazh: Preferoni që emri i fëmijës tuaj të jetë:
  • Tradicional 42%
  • Modern 8%
  • I trashëguar 8%
  • Unik 42%

Skënderbeu kampion i ligës “Gjergj Kastrioti” në volejboll për femra

Nga Erald Kodhelaj
4 Mars 2024, 12:39 | Sporte të tjera

Skënderbeu kampion i ligës “Gjergj Kastrioti” në

Në ligën “Gjergj Kastrioti”, aty ku trofeu për femra u fitua nga Skënderbeu. Në aktivitetin që vendosi përballë ekipet më të mira shqiptare dhe ato kosovare, vajzat korçare triumfuan në finale me rezultatin 3-0 përballë Dritës.

Dueli ishte mjaft emocionues dhe në dy setet e para u nevojitën pikët shtesë për të përcaktuar ekipin fitues.

Vajzat e Skënderbeut bëhen në këtë mënyrë fituese për të tretin edicion me radhë të trofeut. Ky sukses konfirmoi se Skënderbeu në volejboll për vajza është një skuadër e ndërtuar për ti fituar të gjithë trofetë.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli