Sondazh: Çfarë ju pengon për t'u ushqyer shëndetshëm?
  • Çmimet e larta 89%
  • Mungesa e kohës 0%
  • Mungesë motivimi 11%
  • Lodhja fizike 0%

Basketboll, Amerika me ekip ëndrrash në Olimpiadë

Nga Dea Kozma
1 Mars 2024, 16:22 | Sporte të tjera

Basketboll, Amerika me ekip ëndrrash në Olimpiadë

Një skuadër ëndrrash për Lojrat Olimpike. Shtetet e Bashkuara të Amerikës po përgatiten për Olimpiadën dhe duket se medalja e arit është vetëm një formalitet dhe diskutim i mbyllur.

Kjo për shkak se emrat që do të thirrën në Paris këtë verë janë gjigantët e NBA. Nga LeBron James, Stephen Curry, Jason Tatum, Kevin Durant apo Joel Embid. Mediat e huaja zbulojnë se kjo do të jetë pesëshja startuese në çdo ndeshje.

Ashtu si në çdo edicion tjetër, edhe këtë herë Shtetet e Bashkura të Amerikës me yjet e saj në parket mbeteten skuadra favorite për të fituar medaljen e arit në Paris.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli