Sondazh: A ju shqetëson lënia në harresë e Bibliotekës Kombëtare?
  • Po 64%
  • Jo 29%
  • Nuk më intereson 7%

Në pritje të Lebron James, hapet në vendlindjen e tij muzeu dedikuar legjendës së NBA

Nga A2 CNN
27 Nëntor 2023, 11:38 | Sporte të tjera

Në pritje të Lebron James, hapet në vendlindjen e tij muzeu

Një muze dedikuar jetës dhe karrierës së jashtëzakonshme të LeBron James, një prej më të përfolurve e më të talentuarve të NBA amerikan, u çel për adhuruesit e fansat në qytetin e tij të lindjes, Akron, Ohajo.

Ata mbajtën radhë për orë të tëra për një tur në muze, për të mësuar gjithçka për jetën apo edhe copëza të patreguara të udhëtimit të tij drejt NBA, lojërave olimpike, bizneseve, filantropisë e jo vetëm.

Në ditë të caktuara, edhe vetë 38-vjeçari pritet të jetë në Muze, për takime dhe fotografi me fansat e tij, pavarësisht sezonit të 21-të, që e mban të zënë me stërvitje.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Bruna Çifligu