Verstappen niset i pari në shtëpinë e Ferrarit, zhgënjim për kokëkuqen

Nga A2 CNN
18 Maj 2024, 17:22 | Sporte të tjera

Një 1-2 deiluzional ishte ai që gëzoi tifozët në shtëpinë e Ferrarit gjatë provave të lira të së premtes.

Por, pilotët e kokëkuqes, pavarësisht 7 ndryshimeve në makinë nga mekanikët, nuk kanë arritur të mposhtin hegjemoninë e Redbullit as në Imola.

Garën e shtëpisë së tyre do ta nisë në pole rivali kyresor, Max Verstappen, i cili arriti për herë të 7-të në këtë sezon të jetë monstruoz me kohën, përballë kundërshtarëve.

Pas tij qëndrojnë dy pilotët e McLaren, me Piastrin që niset i dyti përpara Norris. Vetëm pozita e 4-të dhe e 5-të për dy makinat kokëkuqe, me Leclerc që qëndron para Sainz.

A2 CNN Livestream

Debat - nga Alba Alishani