Sondazh: Cilin stil pëlqeni më shumë për dekorimet e fundvitit?
  • Tradicional 50%
  • Modern 19%
  • Pak nga të dyja 31%

Super Hëna, shiu i yjeve dhe Hëna blu, fenomenet hapësinore që do na mbajnë me sytë nga qielli

Nga A2 CNN
1 Gusht 2023, 16:45 | Aktualitet

Një superHënë, shi yjesh që bien dhe një Hënë blu për ta mbyllur në mënyrë sa më të bukur me një Saturn më spektakolar se kurrë. Qielli përgjatë gushtit do të jetë mjaft i pasur me fenomene hapësinore që do të gëzojnë të apasionuarit pas astrofizikës. Tashmë jemi në fazën e SuperHënës, ku mund të shikohet me sy të lirë trupi qiellor magjepsës.

Debat - nga Alba Alishani