Sondazh: Si e vlerësoni terapinë në çift?
  • E kam provuar, e dobishme 25%
  • E padobishme 0%
  • S' e di,nuk e kam provuar 75%

Tërmeti i fuqishëm ndërpret ndeshjen e futbollit

Nga A2 CNN
7 Prill 2023, 12:26 | Sporte të tjera

Një ndjeshje futbolli është ndërprerë menjëherë në Panama, si pasojë e panikut që përfshiu lojtarët dhe spektatorët pas një tërmeti të fuqishëm që goditi vendin.

Lëkundja me magnitudë 6.9 Rihter u ndje në disa zona të Panamas, teksa videoja nga ndeshja e futbollit mes Atletico Chiriqui dhe Universitario shfaq momentet e frikës në shkallët e stadiumit, ku qindra tifozë u larguan me shpejtësi, një pjesë e të cilëve zbritën në fushë.

Në video duken qartë edhe kullat ndriçuese të stadiumit që lëvizin fuqishëm ndërsa ndeshja u ndërpre për më shumë se 30 minuta.

A2 CNN Livestream

Debat - nga Alba Alishani