U vra te "Kodra e Diellit", kush ishte i riu me dy identitete?

Nga A2 CNN
31 Tetor 2022, 07:36 | Kronikë
U vra te "Kodra e Diellit", kush ishte i riu me dy identitete?

Detaje të reja kanë dalë në lidhje me vrasjen e 39-vjeçarit Briken Sanaj, mbrëmjen e kaluar, në zonën e “Kodrës së Diellit”.

Sanaj kishte më shumë se një vit që ishte rezident te “Kodra e Diellit”, ndërkohë që prej shumë njerëzish në zonë njihej me emrin Anton Gjini.

Sipas të dhënave paraprake, viktima ka qenë duke mbyllur derën e garazhit dhe ka takuar më pas 2-3 shokë kur është qëlluar nga një distancë e afërt me automatik kallashnikov.

Makina me të cilën udhëtonin autorët është gjetur më pas nga policia duke u djegur në zonën e Qafës së Kasharit, pranë një biznesi pllakash.

Policia ka siguruar kamerat e disa bizneseve dhe po punon për identifikimin e autorëve, ndërkohë që disa persona janë shoqëruar për t’u marrë në pyetje.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli