Vajza e Pelé poston foton e ndjerë duke përqafuar të atin në shtratin e spitalit

Nga A2 CNN
24 Dhjetor 2022, 15:42 | Futboll

Vajza e legjendës braziliane të futbollit Pelé postoi në Instagram një homazh dhe foto prekëse të babait të saj në spitalin hebre “Albert Einstein” në São Paulo, Brazil.

“Ne vazhdojmë të jemi këtu, në luftë dhe me besim. Edhe një natë bashkë”

Kely Nascimento, vajza e legjendës braziliane, Pelé

Fjalët e saj shoqëruan një foto ku shfaqet duke përqafuar të atin teksa ai shtrihet në një shtrat spitali. Në foto shihet edhe mbesa e Pelé, Sophia. Nascimento postoi në fillim të javës se babai i saj do të kalonte Krishtlindjet në spital.

Pelé, 82 vjeç, u pranua më 29 nëntor për një infeksion të frymëmarrjes dhe "rivlerësim të trajtimit të kimioterapisë mbi kancerin e zorrës së trashë të identifikuar në shtator 2021".

Përditësimet nga spitali në fillim të kësaj jave thanë se shëndeti i Peles ishte përkeqësuar dhe ai tani do të kërkonte kujdes më të madh për shkak të përparimit të kancerit të tij.

Nascimento ka falënderuar më parë dashamirësit për nderimet dhe mesazhet e tyre të mbështetjes.

Pasi Pelé u shtrua në spital në nëntor, Nascimento shpjegoi se ish-futbollisti kishte pasur Covid-19, pavarësisht se ishte vaksinuar "me të gjitha dozat" dhe për shkak se kimioterapia e kishte bërë atë më të brishtë, ai mori një infeksion në mushkëri.

I lindur si Edson Arantes do Nascimento dhe i konsideruar gjerësisht si një nga futbollistët më të mëdhenj në histori, Pelé luajti në katër Kupa Botërore, duke fituar tre - në 1958, 1962, 1970 - si dhe duke shënuar 12 gola në 14 ndeshje. Ai gjithashtu shënoi 1281 gola në karrierën e tij profesionale në 1363 ndeshje.

https://a2news.com/2022/12/22/perkeqesohet-gjendja-e-pele/

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi