Zjarr masiv në aksin Lushnje-Rrogozhinë, rrezikohen disa banesa

Nga A2 CNN
14 Shtator 2023, 15:46 | Aktualitet

Një zjarr masiv ka rënë ditën e sotme në Konjat të Lushnjes, pranë aksit nacional Lushnje - Rrogozhinë. Si pasojë e përhapjes së flakëve pranë kanalit anësor janë përfshirë nga flakët tre magazina dhe një automjet. Në vendngjarje ndodhen 4 automjete zjarrfikëse, ndërkohë që në ndihmë për shuarjen e flakëve kanë shkuar edhe zjarrfikës nga Fieri.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Debat nga Alba Alishani