Moska sulmon portet në Danub, Zelenski shkarkon ministrin e mbrojtjes në Ukrainë

Nga A2 CNN
4 Shtator 2023, 15:58 | Aktualitet

Presidenti Zelenski shkarkoi ministrin e mbrojtjes, Oleksi Reznikov, i cili e ka mbajtur këtë post që prej fillimit të luftës. Sakaq, Rusia ndërmori një valë masive sulmesh kundër porteve të Ukrainës në Danub, duke shkatërruar shënjestra në Odesa dhe 4 motoskafë ushtarakë të Ukrainës.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli