Sondazh: Cilat janë faktorët më të rëndësishëm për zhvillimin e një fëmije?
  • Edukimi shkollor 10%
  • Kujdesi familjar 80%
  • Ndikimi i shoqërisë 10%

Shkeli rregullat anti-doping, dënim i rëndë për fituesen e Grand Slam

Nga A2 CNN
12 Shtator 2023, 15:59 | Sporte të tjera
Shkeli rregullat anti-doping, dënim i rëndë për fituesen e

Një dënim të rëndë ka marrë tenistja e njohur Simona Halep për shkelje të rregullave kundër dopingut.

Agjencia Ndërkombëtare për Integritetin në Tenis njofton se dy herë fituesja e titujve Grand Slam do të qëndrojë 4 vite larg fushave, pasi ka shkelur rregullat anti-doping në dy raste të ndara.

Tenistja 31 vjeçare, e cila në karrierën e saj ka fituar Wimbledon dhe French Open është pezulluar që prej tetorit të vitit të kaluar, kur rezultoi pozitive për doping gjatë testeve të zhvilluara në US Open.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Bruna Çifligu