Lufta ruse në Ukrainë, Shqipëria drejton seancën e Këshillit të Sigurimit

Nga A2 CNN
20 Shtator 2023, 16:04 | Aktualitet

Shqipëria, e cila mban për herë të dytë presidencën e Këshilit te Sigurimit në OKB, pritet të drejtojë sot një nga seancat më të rëndësishme të Këshillit. Do të jetë vetë kryeministri Edi Rama që do të drejtojë këtë seancë të nivelit të lartë, fokusi i së cilës janë pasojat e agresionit rus, si dhe adresimi i nevojave aktuale dhe i atyre humanitare në të ardhmen.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi