Sondazh: A duhet të zbatohet leja menstruale në Shqipëri?
  • Po 56%
  • Jo 33%
  • Nuk e di 11%

Momenti kur kamikazët mësyjnë Ministrinë e Brendshme turke

Nga A2 CNN
1 Tetor 2023, 11:27 | Bota
Momenti kur kamikazët mësyjnë Ministrinë e Brendshme turke

Në një tjetër video të shpërndarë nga Reuters dhe të regjistruar nga CCTV lokal tregohet momenti kur dy kamikazët dalin nga makina dhe njëri prej tyre hyn në Ministrinë e Brendshme turke, duke qëlluar me armë. Sulmuesi hodhi veten në erë teksa po hynte në Ministrinë e Brendshme, ndërsa sulmuesi tjetër u neutralizua nga Policia.

Në sulmin terrorist që ndodhi mëngjesin e sotëm në kryeqytetin turk mbetën të plagosur dy oficerë policie.

Ditari A2 CNN