Sondazh: Sa prezent është aktiviteti fizik në përditshmërinë tuaj?
  • Çdo ditë 43%
  • Tre herë në javë 21%
  • Vetëm në fundjavë 7%
  • Asnjëherë 29%

Zjarr në një klub nate në Spanjë, ditëlindja shndërrohet në tragjedi me 7 viktima

Nga A2 CNN
1 Tetor 2023, 10:37 | Bota
Zjarr në një klub nate në Spanjë, ditëlindja

Të paktën 7 persona humbën jetën pas një zjarri që shpërtheu në klubin e natës “Teatre” rreth orës 6:00 të mëngjesit në Murcia të Spanjës.

Pas shuarjes së flakëve, ekipet e shpëtimit po gërmojnë nëpër rrënoja për të kërkuar trupat e personave të zhdukur.

Sipas asaj që raporton gazeta “El Mundo”, personeli i urgjencës është në kërkim të personave të tjerë të zhdukur nga një grup miqsh që po festonin ditëlindjen në një nga ambientet e dëmtuara. Ndërsa 4 të tjerë janë shtruar në spital të asfiksuar nga tymi.

Ende nuk dihen ende shkaqet e zjarrit, i cili ka shkatërruar një pjesë të çatisë së ndërtesës.

Bashkia Murcia ka ngritur një zonë në Sallën e Sporteve për familjarët dhe të prekurit, të cilët do të kenë në dispozicion një hapësirë ​​me mbështetje psikologjike dhe njësi të specializuara emergjente.

A2 CNN Livestream

A2 Business