Sondazh: A ju shqetëson lënia në harresë e Bibliotekës Kombëtare?
  • Po 100%
  • Jo 0%
  • Nuk më intereson 0%

Shpëton qeveria amerikane, Senati dhe Dhoma e Përfaqësuesve dakordësohen për financimin

Nga A2 CNN
1 Tetor 2023, 11:01 | Aktualitet

Mbijeton për të paktën edhe 45 ditë, qeveria amerikane, duke shmangur kështu një mbyllje federale, pas Senati dhe Dhoma e Përfaqësuesve u dakordësuan për financimin e një marrëveshjeje në terma afat-shkurtër.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli