Sondazh: Sa prezent është aktiviteti fizik në përditshmërinë tuaj?
  • Çdo ditë 43%
  • Tre herë në javë 21%
  • Vetëm në fundjavë 7%
  • Asnjëherë 29%

Izraeli nis sulme ajrore hakmarrëse në Gaza, Hamasi: Na sulmuan, por bombat vranë pengjet izraelite!

Nga A2 CNN
9 Tetor 2023, 14:14 | Bota
Izraeli nis sulme ajrore hakmarrëse në Gaza, Hamasi: Na sulmuan, por

Hamasi deklaron se, sulmet ajrore izraelite në Gaza kanë vrarë katër izraelitë të mbajtur peng në qytet, njoftojnë mediat e huaja.

Pasi terroristët e Hamasit masakruan thuajse 250 civilë dhe morën dhjetëra pengje në Gaza, Izraeli tashmë ka nisur sulmet ajrore hakmarrëse.

Bombardimet e kryera gjatë natës dhe gjatë së hënës së 9 tetorit thuhet se kanë rezultuar në vdekjen e katër izraelitëve që mbaheshin robër.

“Bombardimet gjatë natës dhe sot, në Rripin e Gazës, çuan në vrasjen e katër prej robërve të armikut dhe robërve të tyre”, tha Abu Ubaida, zëdhënës i krahut të armatosur të Hamasit.

Vdekjet dolën vetëm pasi ministri i Mbrojtjes i Izraelit deklaroi se kishte urdhëruar një “rrethim të plotë” në Rripin e Gazës.

Yoav Gallant tha se ai do të vendosë një bllokadë totale në qytet që do të thotë se as energji elektrike, ushqim apo karburant nuk do të mund të hyjë në rajon.

A2 CNN Livestream

A2 Business