Sondazh: Sa prezent është aktiviteti fizik në përditshmërinë tuaj?
  • Çdo ditë 43%
  • Tre herë në javë 21%
  • Vetëm në fundjavë 7%
  • Asnjëherë 29%

Ushtria e Izraelit rimerr kontrollin e komuniteteve rreth rripit të Gazës

Nga A2 CNN
9 Tetor 2023, 09:14 | Bota
Ushtria e Izraelit rimerr kontrollin e komuniteteve rreth rripit të

Ushtria e Izraelit ka bërë të ditur të hënën se ka marrë kontrollin e të gjithë komuniteteve rreth Gazës.

Sipas asaj që bëri të ditur zëdhënësi i IDF-së, admirali Daniel Hagari për gazetarët, aktualisht nuk po zhvillohen luftime mes Forcave izraelite të mbrojtjes dhe Hamasit brenda Izraelit.

Njoftimi vjen më shumë se 48 orë pasi Hamasi nisi një sulm të papritur me qindra raketa drejt Tel Avivit. Ndërsa, drejt kufirit u dërguan luftëtarë në sulm që Izraeli nuk e ka parë që nga Lufta e Pavarësisë në vitin 1948.

A2 CNN Livestream

A2 Business