Sondazh: Sa prezent është aktiviteti fizik në përditshmërinë tuaj?
  • Çdo ditë 43%
  • Tre herë në javë 21%
  • Vetëm në fundjavë 7%
  • Asnjëherë 29%

Raketat izraelite rrënojnë Gazën, banorët flasin për një katastrofë. Mbi 260 mijë të shpërngulur

Nga A2 CNN
11 Tetor 2023, 13:16 | Aktualitet

Bombardimet më të rënda të izraelit kundër Hamasit në rripin e Gazës, që prej shpërthimit të konfliktit dekada më parë, kanë lënë qindra të vrarë dhe kanë rrafshuar lagje të tëra. Mbi 260 mijë vetë janë shpërngulur, ndërsa qytetarët thonë se nuk ka mbetur më asnjë vend I sigurt për tu evakuuar.

A2 CNN Livestream

A2 Business