Sondazh: Sa prezent është aktiviteti fizik në përditshmërinë tuaj?
  • Çdo ditë 45%
  • Tre herë në javë 18%
  • Vetëm në fundjavë 9%
  • Asnjëherë 27%

FOTOLAJM/ Edi Rama dhe Albin Kurti, të ndarë edhe në stadium

Nga A2 CNN
13 Tetor 2023, 07:41 | Aktualitet
FOTOLAJM/ Edi Rama dhe Albin Kurti, të ndarë edhe në stadium

As kombëtarja kuqezi, në ndeshjen e rëndësishme përballë Çekisë nuk ka shërbyer për të bashkuar Edi Ramën dhe Albin Kurtin.

A2 CNN sjell foto, ku shihet që kryeministri shqiptar ndodhet në zonën vip në katin e parë e ndërsa Kurti në të dytin, krah zv.kryeministres, Belinda Balluku.

Nuk dihet nëse ka pasur më parë një shtrëngim duarsh, mirëpo duhet thënë që kjo vjen pas qëndrimit të ashpër të kreut shqiptar ndaj Kurtit për situatën në veri të Kosovës.

Në seancën e Kuvendit, ku u miratuar rezoluta për Kosovën. Rama tha se “Kosova po rrezikon ta humbasë shansin historik që i jep plani franko-gjerman”.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli