Sondazh: Cilin stil pëlqeni më shumë për dekorimet e fundvitit?
  • Tradicional 47%
  • Modern 24%
  • Pak nga të dyja 29%

Samiti i Procesit të Berlinit, mbërrin në Tiranë shefja e KE-së

Nga A2 CNN
15 Tetor 2023, 13:02 | Aktualitet
Samiti i Procesit të Berlinit, mbërrin në Tiranë shefja e

Ka mbërritur në Tiranë, Presidentja e Komisionit Europian. Ursula von der Leyen është pritur në aeroport nga ministrja e shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali dhe ambasadori i BE-së në Shqipëri, Luigi Soreca.

“Ky samit është një tjetër event i rëndësishëm ndërkombëtar për Shqipërinë, i cili zhvillohet për herë të parë jashtë kufijve të BE-së, me pjesëmarrjen e 6 kryeministrave të rajonit, liderëve të vendeve anëtare të BE-së si dhe përfaqësuesve të nivelit të lartë dhe organizmave ndërkombëtare të mbi 25 vendeve,” shkruan ministrja Spiropali në një postim në mediat sociale.

Von der Leyen Përshëndetje, do të mbajë ditën e sotme një konferencë për mediat me kryeministrin Edi Rama pasditen e së dielës.

Debat - nga Alba Alishani