“Sulmi i Hamasit më i rëndi që nga Holokausti”, Biden dënon antisemitizmin dhe islamofobinë

Nga A2 CNN
15 Tetor 2023, 14:12 | Aktualitet

Presidenti amerikan Joe Biden reagoi për situatën në Rripin e Gazës duke e quajtur më të rëndën që nga holokausti për popullsinë hebreje. Nga ana tjetër ai akuzoi Hamasin se po përdor popullsinë civile si mburojë.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli