Sondazh: Sa të kënaqur jeni me cilësinë e arsimit në vend?
  • Shumë 10%
  • Pak 14%
  • Aspak 76%

PSG “zhyt” në fund Milanin, Newcastle surprizohet nga Dortmundi

Nga A2 CNN
25 Tetor 2023, 21:13 | Futboll
PSG “zhyt” në fund Milanin, Newcastle surprizohet nga Dortmundi

PSG i ka dhënë një goditje të rëndë Milanit në ndeshjen e tretë të grupeve të Champions League, teksa i ka mposhtur me rezultatin e pastër 3-0 në “Parc des Princes”.

Kylian Mbappe, Kolo Muani dhe Lee Kang-In e detyruan portierin Maignan ta nxirrte tri herë topin nga rrjeta. Fitore shumë e rëndësishme e Borussias së Dortmundit 0-1 në fushën e Newcastle, ku vendosi goli i Nmecha.

Ndërkohë, Manchester City merr tri pikët e radhës në fushën e Young Boys, ku fitoi 1-3, ndërsa Leipzigu mposhti 3-1 Crvena Zvezdan. Celtic barazoi 2-2 me Atleticon e Madridit, kurse Antwerpi i Arbnor Mujës u mposht thellë 1-4 nga Porto.

Ditari A2 CNN