Sondazh: Cilat janë aktivitetet tuaja gjatë fundjavës?
  • Sport 13%
  • Me miqtë dhe familjen 53%
  • Rri në shtëpi 33%

“Akt i pastër mizorie”, Biden mbështet Izraelin. Mbërrijnë armatimet amerikane

Nga A2 CNN
11 Tetor 2023, 12:53 | Aktualitet

Presidenti amerikan Joe Biden, denoncoi Hamasin për atë që e quajti “akt të pastër mizorie” ndaj Izraelit, dhe theksoi mbështetjen e shteteve të bashkuara , që siç tha vajtojnë vdekjen e mbi 1 mijë qytetarëve izraelit, përfshirë dhe 14 amerikanë. Biden i përshkroi si rrëqethëse raportimet për prindër të therur, foshnje të vrara, familje të ekzekutuara dhe gra të përdhunuara.

A2 CNN Livestream

Debat - nga Alba Alishani