5 hapa (që s’duken të vështira) për të kursyer lekë në fund të muajit

Nga A2 CNN
13 Nëntor 2023, 13:41 | Lifestyle

5 hapa (që s’duken të vështira) për të kursyer

Të gjithë duam të kursejmë, por në fund të muajit e gjejmë veten pa lekë në kuletë dhe madje edhe në llogari. Mirëpo, ekspertët e kursimit na kanë sjellë disa këshilla se si mund të ruajmë disa para mënjanë.

Bëhet fjalë për 5 hapa që në pamje të parë nuk janë dhe aq të vështira për t’u realizuar.

1. Çregjistrohu nga dyqanet online, në mënyrë që të mos merrni email me oferta

2. Shkoni në pazar me një listë të përcaktuar qartë se çfarë doni të blini

3. Vendosni kufizime kohore për veten tuaj. Shihni nëse ju pëlqen e njëjta gjë për një javë dhe nëse nuk mund të ndaloni së menduari për të, blini atë. Përndryshe, jo

4. Shmangni dyqanet që ju tundojnë

5. Shënoni shpenzimet tuaja, në mënyrë që të dini nëse keni hapësirë ​​për të bërë blerje të tjera

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi