Mjeku zbulon “mashtrimin” për të humbur peshë

Nga A2 CNN
18 Nëntor 2023, 14:15 | Lifestyle

Mjeku zbulon “mashtrimin” për të humbur peshë

Duke qenë se shumë njerëz janë të shtyrë drejt dietave ekstreme (që është e gabuar) është e rëndësishme të dimë hapat e duhur për trupin tonë për të humbur peshën e tepërt.

Sipas Echo, studiuesit nga Universiteti i Birminghamit kanë vërtetuar se pirja e gjysmë litri ujë gjysmë ore para çdo vakti kryesor mund të ndihmojë në humbjen e peshës.

Një mjek në Tik Tok e mbështet këtë metodë, pasi uji para se të konsumohet ushqimi mund të përmirësojë metabolizmin dhe të ndihmojë në kontrollin më të mirë të peshës.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Bruna Çifligu