Sondazh: Të bëhesh i pasur në Shqipëri është:
  • E lehtë 10%
  • E vështirë 60%
  • E pamundur 30%

Cilat do të jenë prezantueset e Eurovision 2024? Dalin emrat

Nga A2 CNN
6 Shkurt 2024, 07:51 | Showbiz

Cilat do të jenë prezantueset e Eurovision 2024? Dalin emrat

Prezantueset e Eurovisionit të 68-të në Malmö do të jenë aktorja hollivudiane dhe suedeze Malin Okerman dhe Petra Mede, një aktore dhe komediane suedeze, e cila tashmë ka organizuar dy herë garën më të madhe muzikore evropiane.

Organizatorët e Eurovisionit të sivjetshëm njoftuan se Petra Mede dhe Malin Okerman do të jenë prezantueset e konkursit në Malmö.

Petra Mede do të jetë prezantuese e Eurovisionit për herë të tretë. Për herë të parë, ajo drejtoi konkursin e mbajtur në Malmö në vitin 2013, dhe tre vjet më vonë, ajo priti konkursin me fituesin e Eurovisionit Mons Selmerlov në Stokholm. Ajo deklaroi se mezi priste të punonte me Malin Aukerman.

Malin Okerman ka lindur në Stokholm dhe është rritur në Kanada. Ajo aktualisht jeton në Los Anxhelos me familjen e saj dhe Malmö është një mjedis i njohur për të, pasi babai i saj jeton në Falsterbo aty pranë. Ajo luajti në produksione të shumta të Hollivudit dhe bashkëpunoi me aktorë të famshëm si Sandra Bullock, Jennifer Aniston, Ben Affleck dhe Dwayne Johnson.

A2 CNN Livestream

Dita jonë