Sondazh: Nëse i afërmi juaj e ka ditëlindjen në 29 shkurt, kur e uroni?
  • 28 shkurt 27%
  • 1 mars 45%
  • Nuk e uroj 27%

Rikthehet Adele, me një koncert në Europë në stadiumin e ndërtuar posaçërisht për të

Nga A2 CNN
31 Janar 2024, 13:05 | Showbiz

Rikthehet Adele, me një koncert në Europë në stadiumin e

Adele ka paralajmëruar katër koncerte në një stadium të ndërtuar posaçërisht për të në Mynih të Gjermanisë, këtë verë. Koncertet do të zhvillohen në një ambient të hapur me kapacitet 80.000 vendësh në qytetin gjerman në datat 2, 3, 9 dhe 10 gusht.

“Arena e porositur do të ketë një kombinim të tribunave të ulura dhe zonave në këmbë me kapacitet për 80.000 njerëz në natë.”

Kjo do të jetë hera e parë që këngëtarja do të performojë në kontinentin e Evropës që nga turneu i saj i fundit në 2016.

Ajo tha se nuk kishte planifikuar më shfaqje pas rezidencës së saj aktuale në Las Vegas dhe dy shfaqjeve në Londër në 2022.

Rikthehet Adele, me një koncert në Europë në stadiumin e

Por ylli i popit tha se ishte tunduar nga oferta e "një stadiumi të vetëm, me porosi i projektuar rreth çfarëdo shfaqjeje që unë dua të shfaq, që ishte goditëse në mes të Evropës".

“Nuk mund të mendoja një mënyrë më të mrekullueshme për të kaluar verën time dhe për ta mbyllur këtë fazë të bukur të jetës dhe karrierës sime me shfaqje më afër shtëpisë, gjatë një vere kaq emocionuese”, ka shkruar ajo në rrjetet sociale.

Regjistrimi i biletave është i hapur deri më 5 shkurt, ndërsa parashitja do të fillojë më 7 shkurt.

Adele njihet më së shumti për hitet si Easy On Me, Hello, Someone Like You dhe Rolling in the Deep, dhe albumet e emërtuara sipas moshës që ajo ishte kur u regjistruan - 19, 21, 25 dhe 30.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli