Sondazh: A duhet të zbatohet leja menstruale në Shqipëri?
  • Po 56%
  • Jo 33%
  • Nuk e di 11%

Beleri mbetet në burg, avokati: Kryebashkiaku i zgjedhur po mbahet politikisht në qeli

Nga A2 CNN
21 Gusht 2023, 16:39 | Aktualitet

Gjykata kunder krimit te organizuar dhe korrupsionit la perseri ne burg Fredi Belerin i akuzuar per shit-blerje votash. Avokati i kryebashkiakut te zgjedhur te Himares e quajti vendim politik mbajtjen ne qeli, ndersa akuzoi se dosja kishte probleme proceduriale te cilat do duhej te çonin ne pavlefshmeri.

Ditari A2 CNN