Birra dhe cigare, festa e “çmendur” e italianëve në Wembley

Nga A2 CNN
12 Korrik 2021, 09:04 | Futboll

Italia rrëmbeu titullin e kampiones së Europës mes mijëra tifozëve në Wembley teksa mundi Anglinë pas penalltive.

Festa e stafit italian ishte e jashtëzakonshme në fushën e lojës pas ngritjes së titullit të dytë në historinë e tyre. Por në dhomat e zhveshjes, italianët kanë festuar gjatë, deri diku duke thyer edhe rregullat. Birra nuk mungoi për asnjë prej tyre, ndërsa Di Lorenzo është fotografuar edhe duke tymosur një cigare.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli