Sondazh: Cilat janë faktorët më të rëndësishëm për zhvillimin e një fëmije?
  • Edukimi shkollor 6%
  • Kujdesi familjar 82%
  • Ndikimi i shoqërisë 12%

Çelet në Elbasan edicioni i 25-të i festivalit ndërkombëtar të teatrove

Nga A2 CNN
15 Tetor 2023, 16:07 | Aktualitet

Festivali i vazhdimësisë, është pagëzuar edicioni i 25 i festivalit ndërkombëtar i teatrit bashkëkohor që ka ngritur siparin në teatrin “Skampa” të Elbasanit. 9 trupa teatrore nga Italia, Spanja, Franca, Bullgaria, Polonia, Kazakistani dhe natyrisht nga Shqipëria, do të performojnë për 6 ditë zhanre të ndryshëm të teatrit bashkëkohor.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Bruna Çifligu