“Unaza e zjarrtë”, qielli i 14 tetorit ofron pamje magjepsëse të eklipsit diellor unazor

Nga A2 CNN
15 Tetor 2023, 13:43 | Aktualitet

Pamje mahnitëse ka dhuruar qielli gjatë 14 tetorit, ku një eklips diellor unazor është parë mbi Amerikën Veriore dhe atë Jugore. Disku i hënës ishte i dukshëm teksa kalonte përballë diellit, duke bllokuar kështu një pjesë të dritës së tij. Rreshtimi i diellit dhe hënës bëhet në mënyrë perfekte, ndërsa hëna mbulon diellin duke krijuar një unazë të zjarrtë. Ndiqni pamjet pa koment.

A2 CNN Livestream

A2 Business