Sondazh: Cilat janë aktivitetet tuaja gjatë fundjavës?
  • Sport 13%
  • Me miqtë dhe familjen 53%
  • Rri në shtëpi 33%

"Dora" e SHBA për asociacionin, në Kosovë mirëpritet propozimi i Presidentes Osmani

Nga A2 CNN
1 Tetor 2023, 16:31 | Aktualitet

Pas ngjarjes së Zveçanit, për analistët politikë dhe njohësit e procesit të dialogut, rregullat e lojës për Kosovën dhe Serbinë ndryshuan. Vetëm pak ditë më parë, referuar edhe takimit të dështuar të 14 shtatorit në Bruksel, Presidentja Vjosa Osmani, doli me një propozim të ri: që po, vëmendja duhet rikthyer tek asoacioni i komunave me shumicë serbe.

A2 CNN Livestream

Debat - nga Alba Alishani