Sondazh: Sa prezent është aktiviteti fizik në përditshmërinë tuaj?
  • Çdo ditë 43%
  • Tre herë në javë 21%
  • Vetëm në fundjavë 7%
  • Asnjëherë 29%

E bujshme! Mesfushori i Kombëtares transferohet në “Seria A”

Nga A2 CNN
3 Gusht 2023, 11:08 | Futboll
E bujshme! Mesfushori i Kombëtares transferohet në “Seria

Ylber Ramadani transferohet në Serinë A italiane. Kjo është lëvizja më e bujshme e verës, për sa i takon futbollistëve shqiptarë. Mesfushori i Kombëtares do të luajë me Leçen në elitën e futbollit përtej Adriatikut.

Zyrtarizimi erdhi nga klubi i krahinës së Apuglia-s në rrjetet sociale. Marrëveshja u finalizua prej dëshirës së futbollistit 27-vjeçar dhe negiociatave që zgjatën për disa javë me skocezët e Aberdeen.

“Klubi i Leçes njofton se arriti akordin me Aberdeen për transferimin e futbollistit Ylber Ramadani. Pas vizitave mjekësore, futbollisti shqiptar do t’i bashkohet ekipit”, shkruan klubi italian në komunikatën zyrtare.

Ramadani bëri hapin e madh në karrierë pas vetëm një sezoni në Premier League-n skoceze. Prej transferimit nga hungarezët e MTK Budapest, ai u kthye në një prej lojtarëve më të rëndësishëm të Aberdeen, duke luajtur 44 ndeshje gjatë edicionit të kaluar.

Leçe do të paguajë rreth 1,4 milionë për blerjen e Ylber Ramadanit, ndërsa skuadra skoceze do të përfitojë edhe 10% të vlerës, në rast se mesfushori do të shitet gjatë aventurës së tij në Serinë A.

A2 CNN Livestream

A2 Business